Deneme Veritabanları

Deneme Veritabanı İsmi

 

Bitiş Tarihi

  Hakkında

İdealonline

 

10.05.2017

 

Genel içerikli Türkçe yayınların yer aldığı (Dergi-Kitap) İdealonline veritabanı 10 Mayıs 2017 tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır.
Detaylı bilgi icin tıklayınız

Gale – Cengage Learning Dijital koleksiyonları

 

12.05.2017

 

Dünya tarihinde son 400 yılı kapsayan süreç içinde tarih, politika, sanat, edebiyat, müzik, coğrafya ve daha birçok sosyal bilimler alanlarında başta British Library olmak üzere dünyanın en prestijli müze ve kütüphanelerinin koleksiyonlarını sizlere sunmaktadır.
Kullanıcı Klavuzu için tıklayınız. Kullanıcı Klavuzu için tıklayınız

Encyclopedia of Life Sciences (eLS)

 

31.12.2017

 

Alanında lider araştırmacılar tarafından yazılan 5.000 adet, hakem değerlendirmesinden geçmiş, alıntılanabilen ve her ay güncellenen referans çalışmalarını içeren bir yayındır. Canlı bilimleri alanında öğrenciler, akademisyen ve araştırmacılar için kapsamlı ve güvenilir yayınlar sunar. Renkli illüstrasyonlar ve tablolarla zenginleştirilen içerik dışında, ek bölümler ve terimler sözlüğü gibi temel ve teknik bilgiler de yer alır.
Detaylı bilgi icin tıklayınız

Communication Source

 

15.05.2017

 

Kitle iletişimi, iletişim teorisi, dil Bilimleri, kurumsal iletişim, fonetik, konuşma patolojisi gibi iletişim ve medya alanındaki çalışmalar için dünyanın en kapsamlı veri tabanıdır.
Kullanım kılavuzu için tıklayınız. Detaylı bilgi için tıklayınız

Wageningen Academic Publishers

 

30.04.2017

 

Yaşam Bilimleri alanında bağımsız bir STM yayıncısıdır. Dünyanın en ünlü gıda ve tarım araştırma merkezlerinden biri olan Wageningen Academic Publishers, hayvan ve veterinerlik bilimleri, gıda bilimleri, çevre bilimleri ve bitki bilimleri konularına odaklanmaktadır. Hem bilimsel dergileri hem de kitapları yayınlamaktadır.
Anasayfaya dönmek icin tıklayınız

Kanunum

 

01.05.2017

 

Elektronik hukuk araştırma ve veritabanıdır. Teyidi yapılmış, metinsel tarihçesi oluşturulmuş ve birbiriyle ilişkilendirilmiş bir içerikte, yasama, yürütme ve yargı kurumlarının ürettiği hukuki metinleri sunmaktadır.
Detaylı bilgi icin tıklayınız

eNeurosurgery

 

31.05.2017

 

Dünyanın en kapsamlı online nöroşirürji kaynağıdır.
Detaylı bilgi icin tıklayınız

Thieme E-Book Library

 

31.05.2017

 

Öğrencilere, araştırmacılara ve klisnisyenlere Thieme'nin meşhur Color Atlas'larından ve Flexibook serilerinden gelen tamamen renkli ders kitaplarının online koleksiyonuna erişim sağlar. 85 e-textbook bulunmaktadır.
Ekitapların listesi ve linkleri için tıklayınız. Detaylı bilgi için tıklayınız

Thieme all medical journals and chemistry journals

 

31.05.2017

 

CINAHL Complete

 

15.05.2017

 

hemşirelik, ebelik, yardımcı sağlık bilimleri ve sağlık hizmetleri alanlarında birincil danışma kayna
Detaylı bilgi için tıklayınız.

Sociology Source Ultimate

 

15.05.2017

 

Sosyoloji ve Sosyal bilimler bölümleri için öncü atıf dizinlerinde endekslenmiş pek çok önemli başlığın yanı sıra önde gelen konu dizinlerinde gösterilen yüzlerce akademik tam metin dergi içermektedir.
Detaylı bilgi icin tıklayınız

Türkiye Atıf Dizini

 

05.04.2017

 

Türkiye’de Saglik Bilimleri alaninda TEK ULUSAL ATIF TARAMA dizini olan Türkiye Atıf Dizini 5 Nisan tarihine kadar deneme erişimine açılmıştır. Bu Dizin, Türkiye’de Sağlık Bilimleri alanında yayımlanan 377 Türk dergisinin birbirlerine atıf yapmalarını ve ulusal atıf sayımızı yüksek seviyelere taşınmasını sağlamaktadır. Ayni zamanda tüm bu makalelere tam metin olarak erişilebilmekte ve atıflar incelenebilmektedir
Kayit adresi icin tıklayınız

MEDLINE Complete

 

15.05.2017

 

TIP alanında birincil danışma kaynağı olan MEDLINE (PubMed)'de indekslenen 2,500 dergiyi "tam metin" olarak içermektedir. Bu geniş kapsamlı içerik, hiç bir sınırlama getirmeden PubMed'de en çok kullanılan dergilerin çoğuna erişim anlamına gelir.
Detayli bilgi icin tıklayınız (Ingilizce). MEDLINE Complete tanıtım videosu için tıklayınız(Ingilizce)

World Scientific

 

09.04.2017

 

Science of Synthesis

 

30.04.2017

 

Organik Kimya alanında temel bir referans kaynağıdır. Deneysel prosedürlerin yanı sıra organik dönüşümler ve sentetik yöntemlerin tam metin açıklamalarını sağlayan tek kaynak olan Science of Synthesis, eşsiz bir kimyasal bilgi aracıdır.
Kullanımla ilgili videolara erişim için tıklayınız Kullanım kılavuzu için tıklayınız

PDC Felsefe veritabanı

 

30.04.2017

 

Felsefe ile ilgili tüm bilim dallarını, uygulamalı etik ve ilahiyat alanlarında yayımlanan 163 akademik e-derginin yanı sıra, seri kitaplar, konferans bildirileri, vb. kaynaklar içerir.
Kullanım kılavuz icin tıklayınız

Education Source

 

15.05.2017

 

Eğitim Fakülteleri için hazırlanıp kullanıma sunulan Education Source veritabanı, dünyanın en itibarlı ve hakemli eğitim dergilerini içerisinde bulunduran temel danışma kaynağıdır.
Kullanım kılavuz icin tıklayınız