UpToDate 25. klinik uzmanlık alanı Anesteziyoloji’yi içeriğine eklemiştir

Wolters Kluwer Health  , kanıta dayalı klinik karar destek sistemi UpToDate®,’in 25. kuruluş yıldönümünde, 25. klinik uzmanlık alanı Anesteziyoloji’yi UpToDate içeriğine eklemiştir.

UpToDate Erişim Adresi: www.uptodate.com/online

Anesteziyoloji Uzmanlık Alanını Destekleyen  Kanıta Dayalı Bilgiler
UpToDate 25. kuruluş yıldönümünde 25. Uzmanlık alanı anesteziyoloji’yi UpToDate içeriğine eklemiştir. Bu yeni uzmanlık alanı cerrahi prosedürler ve diğer müdahaleler, ağrı yönetimi, kan nakli, ameliyat sonrası klinik bakım gibi anesteziyoloji ile ilgili konuları kapsamaktadır. Anesteziyoloji uzmanlık konuları baş editörler; Roberta Hines, MD; Stephanie B. Jones, MD; and Lena S. Sun, MD önderliğinde hazırlanmakta ve ameliyat süreci boyunca kompleks hastalara uygulanan genel ve hastaya özel prosedürler, ameliyat öncesi danışmanlık, ameliyat sırasında anestezi yönetimi, ameliyat sonrası bakım ve optimal ağrı yönetimi konularında  anestezi doktorları ve hemşirelerine yardımcı olmak üzere erişime sunulmaktadır. Yeni uzmanlık alanı, anestezi uzmanları ile birlikte çalışan klinisyenler ve cerrahlar için de önemli bir kaynak oluşturmaktadır.

Anesteziyoloji içeriği alanlarında önde gelen 190 anestezi uzmanı tarafından yazılmakta, incelenmekte ve güncellenmektedir. UpToDate anestezi alanında yer alan 271 konu içeriği ile 867 görsel içerik ve 96 derecelendirilmiş tavsiyeyi erişime sunmaktadır. Ek olarak hastalar ile paylaşılabilecek nitelikte 19 hasta eğitim konusu klinik rehberlik hizmeti sağlamaktadır. Uzmanlık alanın içerik genişlemesi önümüzdeki yıllarda da devam edecektir.

“Anesteziyoloji’nin kullanım alanı cerrahi müdahale gerektiren hastalar ile birlikte genişletilmektedir. Çeyrek asırlık kurulum yıldönümümüzü kutlarken anestezi uzmanları ve diğer uzmanlık alanlarındaki klinisyenleri daha geniş kapsamlı, güvenilir içerik kapsamı ile desteklemeye kendimizi adamış durumdayız.” Dr.Basow (Genel Müdür - UpToDate)

Yeni uzmanlık alanı, www.uptodate.com adresinden UpToDate abonelerinin erişimine sunulmaktadır. Tablet bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcıları, klinik sorularına UpToDate aplikasyonu ile mobil olarak da erişebilmektedirler.  İOS ve Android mobil platformları ile erişilebilen UpToDate mobil aplikasyonu tüm UpToDate içeriğine erişim sunmaktadır.  Daha fazla bilgi için tıklayınız. www.uptodate.com/home/uptodate-mobile-apps