Make font size smaller Make font size default Make font size larger

EGE ÜNİVERSİTESİ

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Aşağıdaki veritabanlarının bazılarına evden erişim sağlayabilmeniz için Kampüs Dışı Erişim Ayarlarınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Food Science and Technology Abstracts (FSTA)     24.07.2020

International Food Information Service (IFIS) tarafından üretilen FSTA beslenme, gıda bilimi ve gıda teknolojisi konularında bilgi sunan bibliyografik bir veritabanıdır.

1969 yılından günümüze 1.150,000’den fazla kayda erişim sağlayan FSTA’nın içeriğinde kitap, konferans bildirileri, patent, rapor ve standart gibi yayın türlerinin bibliyografik kayıtları bulunmaktadır.

 

Elsevier STATdx Radyoloji Karar Destek Sistemi       06.07.2020

Detaylı Bilgi

 

Flipster                                       30.06.2020                 

Flipster ile dünyanın en popüler dergileri sizlere sunuluyor. İster kampüs dışı erişim ayarlarınızı değiştirerek kullanın, ister AppStore ve Google Play üzerinde Flipster yazarak mobil uygulamasını indirerek kullanabilirsiniz.

Flipster Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır? (Türkçe) https://youtu.be/b8Ve2unmjrs “       

 

Springer Ders Kitapları            30.07.2020

IEEE eLearning Library             30.06.2020

Mühendislik alanında ileri teknolojiler için çeşitli konularda 750’den fazla eğitim/kurs paketleri sunar. Bu Eğitim Paketleri mühendislik ve araştırma teknolojilerinin geniş bir sahasında tanınan uzmanlar tarafından verilmektedir.

 

dMags                  31.05.2020

350 adetten fazla derginin 11000’i aşkın sayısına web sitesinden ya da iOS, Android platformlarından indireceğiniz dMags uygulaması üzerinden arşiv sayıları dahil tüm yayınlara erişim imkanı sunmaktadır.

TRC Eczacık Veritabanları            30.06.2020

Detaylı Bilgi

 

 

BoClips

Eğitim amacıyla oluşturulmuş dünyanın en büyük video kütüphanesidir. 2 milyondan fazla telifi hazır videoyu bulut tabanlı tek bir platformda tutmaktadır. Kayıt olmak için lütfen tıklayınız.

EBSCO Faculty Select                          30.06.2020

EBSCO’nun ders materyalleri insiyatifi olan EBSCO Faculty Select  hizmeti icerisinde 12,400’den fazla acik erisimli ders materyalinin yer almaktadir. arastirma yaptığınız konuyu arama kutusuna yazarak ilgili yayinlari suzebilir ve ve soldaki “OER Only” daralticisiyla acik ders materyallerinden yararlanabilirsiniz. 

Taylor&Francis

Dünyanın önde gelen akademik yayıncılarından biri olan Taylor&Francis Corona Virüs salgını sürecinde katkı sağlamak amacıyla bu konudaki tüm yayınlarını açık erişim hale getirmiştir. Corona Virüs ile ilgili olabilecek tüm dergi makaleleri ve kitap bölümlerine aşağıdaki linkte yer alan yönlendirmelerle ulaşılabilir.

Cambridge University Press

Önde gelen üniversite yayınevlerinden olan Cambridge University Press, Corona virus salgınına çözüm arayışlarına katkı sunmak ve Sağlık çalışanlarına destek sağlamak amacıyla Corona Virüs ile ilgili içeriklerini açık erişim hale getirmiştir. 

 

BMJ

Dünyanın yaşamış olduğu salgına istinaden BMJ Journals ve BMJ Learning içindeki tüm COVID-19 (KoronaVirüs) içeriklerini ÜCRETSİZ ERİŞİM ile sizlere sunuyor.

AIP Publishing

COVID-19 (KoronaVirüs) salgınında küresel araştırmalara destek olmak amacıyla Bulaşıcı Hastalıklar, Salgın Hastalıklar, Epidemiyoloji ve Pandemi hakkında küresel araştırma topluluğuna ücretsiz bir koleksiyon hazırlamıştır. Kayıt için; Öncelikli olarak https://www.scitation.org/ linkinden kayıt oluşturunuz.

Makalelerin Liste ve İçeriğine erişmek için tıklayınız.

Elsevier COVID-19 Resource Center

Elsevier'ın COVID-19 ile ilgili platformudur.

Proquest CoronaVirus Research Database

Yeni disiplinler arası kaynak, araştırmacıların önemli yayıncılardansağlanan tam metin makaleleri, tezleri ve diğer içerikleri tek bir yerden aramasını ve keşfetmesini sağlar.

Brill Yayınevi

Tüm Dünya'yı etkileyen COVID-19 salgını ve koronavirüsler ile ilgili yapılan/yapılacak araştırmaları desteklemek amacıyla Brill Yayınevi, halk sağlığı, uzaktan eğitim, kriz araştırması gibi konularda kitaplar ve makaleleri erişime açtı. 

Gale In Context: Science – Viruses

Gale In Context: Science günümüzün en önemli yüzlerce bilim konusu hakkında bağlamsal bilgi sağlar ve sanal bilim öğretimini destekler.

şifre: open

Gale eBooks: Coronavirus & Global Pandemics Collection

Coronavirus & Global Pandemics Collection arastirmacilarin küresel virüsleri, salgın hastalıkları, ve bircok saglik konusunu daha iyi anlamalarına yardımcı olur.

şifre: open

Corona ve diğer tür virüsler hakkında kapsamlı araştıramaları inceleyebileceğiniz, her gün güncellenen bir veritabanıdır.

şifre: open

Küresel farkındalığı destekler ve öğrencilerin modern dünyanın en önemli meselelerini eleştirel olarak analiz etmelerini ve anlamalarınısağlayan küresel bir bakış açısı sunar.

şifre: open