EGE ÜNİVERSİTESİ

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Aşağıdaki veritabanlarının bazılarına evden erişim sağlayabilmeniz için Kampüs Dışı Erişim Ayarlarınızı gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

 

Elsevier STATdx Radyoloji Karar Destek Sistemi       06.07.2020

Detaylı Bilgi

Clinical Key                                24.05.2020

Not: Uzaktan; Mobil / Evden erişim talep eden kullanıcılara uzaktan erişim şifresi firma tarafından oluşturulup gönderilecektir.

Ad-soyad, kurum adınız, e-posta adresinizi ve telefon numaranızı gbaykal@geminibilgi.com.tr adresine göndererek uzaktan erişim kişisel hesabı oluşturulmasını talep edebilirsiniz.

Sadece bir kez  kurum içinden , www.clinicalkey.com sayfasının sağ-üst kösesinde bulunan ''Register'' ikonuna tıklayıp kayıt olarak oluşturduğunuz kişisel profiliniz ile, “ Login” bölümünden girerek aşağıdaki özellikleri kullanabilirsiniz: 

Detaylı Bilgi için tıklayınız.

JOVE Science Education          15.06.2020

2006 yılında yayın hayatına başlayan, makalelerin video ortamına aktarıldığı ve görsel olarak açıklandığı dünyanın ilk hakemli video veri tabanı JoVE (Journal of Visualized Experiments)’nin öğrenci eğitimine destek vermek amacıyla hazırlanan tüm Science Education koleksiyonları üniversitemiz IP aralıkları üzerinden deneme erişimine açılmıştır. 

Detaylı Bilgi için tıklayınız.

JOVE Science Education hakkında bilgi için tıklayınız.

Press Reader                              15.06.2020

Her gün  120 ülkeden, 60 dilde, yaklaşık 7,500’in üzerinde günlük gazeteye ve magazin dergisine tam sayfa orijinal baskısıyla aynı günde ulaşabileceğiniz dünyanın en güncel kaynağıdır. Gazetelerin 90 günlük geriye dönük arşivi ile beraber sunulan ''PressReader'' dünya çapında 20,000'den fazla kütüphane ve 12 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılmaktadır. Uzaktan Erişim için izlenecek adımlar için tıklayınız

Flipster                                       30.06.2020                 

Flipster ile dünyanın en popüler dergileri sizlere sunuluyor. İster kampüs dışı erişim ayarlarınızı değiştirerek kullanın, ister AppStore ve Google Play üzerinde Flipster yazarak mobil uygulamasını indirerek kullanabilirsiniz.

Flipster Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır? (Türkçe) https://youtu.be/b8Ve2unmjrs “       

Harvard Business Review Ebook Collection       03.06.2020

Harvard Business Review Press tarafından yayımlanan e-kitaplarının tamamını içermektedir ve 400'den fazla monograf, yeni yayımlanmış e-kitaplar, çalışmalar ve HBR Classics serisinde bulunan 150'den fazla makale derlemesini içeren 600'den fazla e-kitaba erişim sunmaktadır. 

Elsevier Ders Kitapları               27.05.2020

Elsevier ders kitaplarına(textbooks) ScienceDirect platformu üzerinden ücretsiz erişim sağlanabilmektedir.

Linkteki: https://www.elsevier.com/solutions/sciencedirect/content/book-title-lists?sf231962702=1 "Textbooks" sekmesinden xls formatında kitap listesine de erişebilirsiniz.

Springer Ders Kitapları            30.07.2020

IEEE eLearning Library             30.06.2020

Mühendislik alanında ileri teknolojiler için çeşitli konularda 750’den fazla eğitim/kurs paketleri sunar. Bu Eğitim Paketleri mühendislik ve araştırma teknolojilerinin geniş bir sahasında tanınan uzmanlar tarafından verilmektedir.

Turcademy          31.05.2020

Türkiye akademik yayıncılık alanında öncü olan yayınevlerine ait yalaşık 6.000 Türkçe kitap elektronik ortamda erişime sunulmaktadır.

dMags                  31.05.2020

350 adetten fazla derginin 11000’i aşkın sayısına web sitesinden ya da iOS, Android platformlarından indireceğiniz dMags uygulaması üzerinden arşiv sayıları dahil tüm yayınlara erişim imkanı sunmaktadır.

TRC Eczacık Veritabanları            30.06.2020

Detaylı Bilgi

MIT Press E-kitap                      31.05.2020

Pharmaceutical Substances     31.05.2020

30 yıldan fazladır kimya ve farmasötik sektörü için en yetkin standart kaynaktır. Thieme’ye ait olan bu kaynak, 2.600’den fazla API’ye (Aktif Farmasötik İçerik) patent ve uygulamalarına erişim sunar.

ProjectMuse     30.05.2020

Sosyal ve Beşeri Bilimler alanlarında kitaplar ve dergiler içeriğinden oluşmaktadır. MIT Press, Princeton University Press, Harvard University Press ve Yale University Press gibi dünyanın en prestijli üniveristeleriyle beraber en önemli Fikir Kuruluşları ve Araştırma Enstitülerinin içeriklerinin yer aldığı bir sağlayıcıdır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

PDC Felsefe e-dergileri ve e-kitapları platformu - Philosophy Documentation Center             07.06.2020

BoClips

Eğitim amacıyla oluşturulmuş dünyanın en büyük video kütüphanesidir. 2 milyondan fazla telifi hazır videoyu bulut tabanlı tek bir platformda tutmaktadır. Kayıt olmak için lütfen tıklayınız.

EBSCO Faculty Select                          30.06.2020

EBSCO’nun ders materyalleri insiyatifi olan EBSCO Faculty Select  hizmeti icerisinde 12,400’den fazla acik erisimli ders materyalinin yer almaktadir. arastirma yaptığınız konuyu arama kutusuna yazarak ilgili yayinlari suzebilir ve ve soldaki “OER Only” daralticisiyla acik ders materyallerinden yararlanabilirsiniz. 

Taylor&Francis

Dünyanın önde gelen akademik yayıncılarından biri olan Taylor&Francis Corona Virüs salgını sürecinde katkı sağlamak amacıyla bu konudaki tüm yayınlarını açık erişim hale getirmiştir. Corona Virüs ile ilgili olabilecek tüm dergi makaleleri ve kitap bölümlerine aşağıdaki linkte yer alan yönlendirmelerle ulaşılabilir.

Cambridge University Press

Önde gelen üniversite yayınevlerinden olan Cambridge University Press, Corona virus salgınına çözüm arayışlarına katkı sunmak ve Sağlık çalışanlarına destek sağlamak amacıyla Corona Virüs ile ilgili içeriklerini açık erişim hale getirmiştir. 

Cambridge Textbook            31.05.2020

700 den fazla Cambridge University Press ders kitaplarına erişim sağlanmaktadır. Kullanım rehberi için tıklayınız.

Cambridge Elements          31.05.2020

Orjinal, özlü ve danışma kaynağı olan inovatif araştırma içeriğini sunmaktadır. Konusunun en önde gelen akademik uzmanlarınca hazırlanmış, konuya özel olarak tasarlanan kapsayıcı birincil kaynaklardır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Cambridge Histories           31.05.2020

Cambridge University Press’in Tarih alanında araştırma yapmak isteyen tüm araştırmacılara, farklı bir çok disiplinde derlenmiş biçimde sunduğu bu temel danışma kaynağı tarihin karanlık yüzüne ışık tutmaktadır. Detaylı bilgi için tıklayınız.

Cambridge Companions     31.05.2020

Cambridge University Press’in özel seçkisi olan bu Koleksiyon içerisinde dünyaca ünlü felsefe akımlarından, edebiyat eserlerine, tartışma konusu olan konulardan bilimin temellerine bir çok farklı alandaki başlığın giriş seviyesinden başlayarak anlatılıp, uzmanlaştırarak bitirdiği bütünleşik eserlerdir. Detaylı bilgi için tıklayınız.

BMJ

Dünyanın yaşamış olduğu salgına istinaden BMJ Journals ve BMJ Learning içindeki tüm COVID-19 (KoronaVirüs) içeriklerini ÜCRETSİZ ERİŞİM ile sizlere sunuyor.

AIP Publishing

COVID-19 (KoronaVirüs) salgınında küresel araştırmalara destek olmak amacıyla Bulaşıcı Hastalıklar, Salgın Hastalıklar, Epidemiyoloji ve Pandemi hakkında küresel araştırma topluluğuna ücretsiz bir koleksiyon hazırlamıştır. Kayıt için; Öncelikli olarak https://www.scitation.org/ linkinden kayıt oluşturunuz.

Makalelerin Liste ve İçeriğine erişmek için tıklayınız.

Elsevier COVID-19 Resource Center

Elsevier'ın COVID-19 ile ilgili platformudur.

Proquest CoronaVirus Research Database

Yeni disiplinler arası kaynak, araştırmacıların önemli yayıncılardansağlanan tam metin makaleleri, tezleri ve diğer içerikleri tek bir yerden aramasını ve keşfetmesini sağlar.

Brill Yayınevi

Tüm Dünya'yı etkileyen COVID-19 salgını ve koronavirüsler ile ilgili yapılan/yapılacak araştırmaları desteklemek amacıyla Brill Yayınevi, halk sağlığı, uzaktan eğitim, kriz araştırması gibi konularda kitaplar ve makaleleri erişime açtı. 

Gale In Context: Science – Viruses

Gale In Context: Science günümüzün en önemli yüzlerce bilim konusu hakkında bağlamsal bilgi sağlar ve sanal bilim öğretimini destekler.

şifre: open

Gale eBooks: Coronavirus & Global Pandemics Collection

Coronavirus & Global Pandemics Collection arastirmacilarin küresel virüsleri, salgın hastalıkları, ve bircok saglik konusunu daha iyi anlamalarına yardımcı olur.

şifre: open

Corona ve diğer tür virüsler hakkında kapsamlı araştıramaları inceleyebileceğiniz, her gün güncellenen bir veritabanıdır.

şifre: open

Küresel farkındalığı destekler ve öğrencilerin modern dünyanın en önemli meselelerini eleştirel olarak analiz etmelerini ve anlamalarınısağlayan küresel bir bakış açısı sunar.

şifre: open