EGE ÜNİVERSİTESİ

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Deneme Veritabanları

 

Clinical Key                                24.05.2020

Not: Uzaktan; Mobil / Evden erişim talep eden kullanıcılara uzaktan erişim şifresi firma tarafından oluşturulup gönderilecektir.

Ad-soyad, kurum adınız, e-posta adresinizi ve telefon numaranızı gbaykal@geminibilgi.com.tr adresine göndererek uzaktan erişim kişisel hesabı oluşturulmasını talep edebilirsiniz.

Sadece bir kez  kurum içinden , www.clinicalkey.com sayfasının sağ-üst kösesinde bulunan ''Register'' ikonuna tıklayıp kayıt olarak oluşturduğunuz kişisel profiliniz ile, “ Login” bölümünden girerek aşağıdaki özellikleri kullanabilirsiniz: 

1) PDF içeriklerine erişim, download ve çıktı alma
2) Resimleri otomatik olarak sunuma ekleme: Add to Presentation/Presentatiton Maker
3) Arama sonuclarınızdaki içerikleri daha sonra okumak için okuma listenize ekleme: Saved Content

Coronavirüs 2019 ile ilgili en son haberleri ve dergi makalelerini kontrol etmek için buraya tıklayınız veya daha fazla bilgiye erişim için klinik arama motorunuz ClinicalKey'de arama yapınız.

Faydalı linkler:

ClinicalKey İçerik Listesi

ClinicalKey Kullanıcı Kılavuzu

 

JOVE Science Education          15.06.2020

2006 yılında yayın hayatına başlayan, makalelerin video ortamına aktarıldığı ve görsel olarak açıklandığı dünyanın ilk hakemli video veri tabanı JoVE (Journal of Visualized Experiments)’nin öğrenci eğitimine destek vermek amacıyla hazırlanan tüm Science Education koleksiyonları üniversitemiz IP aralıkları üzerinden deneme erişimine açılmıştır. 

Detaylı Bilgi için tıklayınız.

JOVE Science Education hakkında bilgi için tıklayınız.

 

Elsevier Ders Kitapları               27.05.2020

Elsevier ders kitaplarına(textbooks) ScienceDirect platformu üzerinden ücretsiz erişim sağlanabilmektedir.

Linkteki: https://www.elsevier.com/solutions/sciencedirect/content/book-title-lists?sf231962702=1 "Textbooks" sekmesinden xls formatında kitap listesine de erişebilirsiniz.

 

The Time Dijital Arşiv Koleksiyonu (1785-2014)           15.05.2020

1785 yılından bu yana dünya olaylarını objektif bir şekilde kapsayan, hem dünya liderlerine hem halka hitap eden, ödüllü, devamlı yayım yapan en eski günlük gazetedir.

The Times, 200 yılı aşkın tam metin  tıpkı basımlardan oluşan 19. ve 20. yüzyılın en saygın çevrimiçi kaynaklarından biridir. Bu tarihi gazete arşivi, dünyada orjinal olarak yayımlanan kaynaklar çerçevesinde en iyi bilinen ve en çok atıf alan gazete arşivdir.

Erişim Linki: https://infotrac.gale.com/itweb/ege?db=TTDA

 

dMags Veritabanı        15.05.2020

dMags ile National Geographic, Popular Science, Chip, Fortune, Forbes, Capital, Atlas gibi bir çok dergiyi internet tarayıcılarınız üzerinden okuyabilmektesiniz.

350 den fazla derginin 11000’i aşkın sayısına https://dmags.net/ web sitesinden ya da iOS, Android platformlarından indireceğiniz dMags uygulaması üzerinden arşiv sayıları dahil tüm yayınlara erişim imkanı sunmaktadır.

İndirme seçenekleri ile birlikte, indirdiğiniz dergileri çevrim dışı olarak okuyabilmektesiniz.

 

The MIT Press Direct     31.05.2020

MIT Press'in 620.000 sayfayı aşkın içeriğe sahip olan elektronik kitap koleksiyonu, kütüphanemiz için Mayıs ayı sonuna kadar sürecek bir deneme erişimine açılmıştır.

Richard Feynman · Rosalind Krauss · Umberto Eco · Daniel Dennett · Noam Chomsky · Paul Krugman · Marvin Minsky · Sherry Turkle · Slavoj Žižek gibi isimlerin eserlerinin de yer aldığı bu koleksiyona göz atmak için aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

Erişim için tıklayınız.

 

STATdx Radyoloji Karar Destek Sistemi   06.07.2020

Elsevier Health Science tarafından sunulan STATdx Radyoloji Online Karar Destek Sistemi  ile Amirsys Siyah Seri Kitap içeriği ve daha fazlası online  kullanımınıza sunulmaktadır. STATdx, içerdiği çok geniş örnekler sayesinde radyoloji uzmanlarının daha hızlı ve daha doğru ‘tanı’ koymasına destek sağlar.

ABD’de bulunan hastanelerin %97’si Elsevier STATdx kullanarak radyoloji doktorlarının doğru, güvenilir tanıya hızlıca ulaşmalarına katkı sağlamakta ve  doktor, hasta memnuniyetini arttırmaktadırlar.   

STATdx tanıtım videosu için lütfen tıklayınız.

NotTürkçe altyazıları görüntülemek için sol alt köşede yer alan altyazı sekmesinden seçiminizi yapınız.,

TURKRAD 2018 STATdx sunumuna erişim için tıklayınız.

Ayrıca Prof. Charbel Saade, tanısal ikilemleri çözmek için Klinik Teşhis Destek Çözümlerinin (STATdx) kullanımını aktarırken, “Tip 2 Arteriyovenöz Malformasyon” ve  “Hepatik Kavernöz Hemanjiyoma” konularını tartıştığı oturumu izlemek için lütfen tıklayınız.                               

Güvenilir Uzman Görüşleri:

STATdx 4300’den fazla teşhis bilgisi; 200,000 yüksek kalitede görüntüleme örneği; uzmanlar tarafından oluşturulmuş 1,300 ayırıcı tanı listesi; 20,000’den fazla kolayca sınıflandırılabilir hasta vakası, kanser derecelendirme referans tablo ve hesaplayıcıları ve adım adım prosedür rehberlerini içermektedir. Tüm konular uzmanlar tarafından yazılmakta ve uzmanlar tarafından seçilmiş dergi ve kitap referansları tarafından desteklenmektedir. Teşhis konuları, ayırıcı  tanılar, örnek imajlar, hasta vaka örnekleri ve anatomi bilgileri gibi hayat kurtaran kararları almanıza yardımcı nitelikteki bilgileri kapsamaktadır. X-ray, CT, MR ve ultrason görüntüleri ve canlı renklerde grafikleri kapsamakta olan yüksek kalitede geniş kapsamlı imaj görüntüleri içinde arama yapılabilmektedir. Birden fazla görüntüyü yan yan getirerek hangi teşhisi göz önüne alacağınıza karar verebilirsiniz.
 

STATdx, tüm uzmanlık alanlarında önde gelen radyologlar tarafından yazılan, güvenerek kullanabileceğiniz geniş kapsamlı bir karar destek sistemidir ve aşağıdakileri kapsamaktadır:

  •   4,300’ün üzerinde genel ve karmaşık teşhis bilgisi
  •   Uzmanlar tarafından seçilmiş ve not eklenmiş 200,000 yüksek kalitede imaj görüntüsü
  •   1,300’den fazla ayırıcı tanı modülü
  •   Geniş kapsamlı normal görüntüleme anatomisi içeriği
  •   Kolayca sınıflandırılabilir 20,000 hasta konusu , videolar ve öğretici noktalar
  •   195 temel  ve gelişmiş prosedür bilgisi

 Teşhislerinizde Güven

Güvenli şekilde teşhiste bulunmanızda size yardımcı olacak araçları edinebilirsiniz.

Uzmanlarca oluşturulmuş STATdx ayırıcı tanı listelerini kullananarak, hangi farklı hastalıkları dikkate almanız gerektiğine karar vermenize yardımcı olur.

Compare Anywhere özelliği ile 3’e kadar teşhis görüntüsünü yan yana koyarak karşılaştırabilirsiniz.

En nadir hastalık örneklerini dahi araştırmanıza imkan sağlar.

RADSearch ile en son dergi makalelerini takip edebilirsiniz.  

Dosyalar: