EGE ÜNİVERSİTESİ

Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı

Deneme Veritabanları

Clinical Key                                24.05.2020

Not: Uzaktan; Mobil / Evden erişim talep eden kullanıcılara uzaktan erişim şifresi firma tarafından oluşturulup gönderilecektir.

Ad-soyad, kurum adınız, e-posta adresinizi ve telefon numaranızı gbaykal@geminibilgi.com.tr adresine göndererek uzaktan erişim kişisel hesabı oluşturulmasını talep edebilirsiniz.

Sadece bir kez  kurum içinden , www.clinicalkey.com sayfasının sağ-üst kösesinde bulunan ''Register'' ikonuna tıklayıp kayıt olarak oluşturduğunuz kişisel profiliniz ile, “ Login” bölümünden girerek aşağıdaki özellikleri kullanabilirsiniz: 

1) PDF içeriklerine erişim, download ve çıktı alma
2) Resimleri otomatik olarak sunuma ekleme: Add to Presentation/Presentatiton Maker
3) Arama sonuclarınızdaki içerikleri daha sonra okumak için okuma listenize ekleme: Saved Content

Coronavirüs 2019 ile ilgili en son haberleri ve dergi makalelerini kontrol etmek için buraya tıklayınız veya daha fazla bilgiye erişim için klinik arama motorunuz ClinicalKey'de arama yapınız.

Faydalı linkler:

ClinicalKey İçerik Listesi

ClinicalKey Kullanıcı Kılavuzu


 

JOVE Science Education          15.06.2020

2006 yılında yayın hayatına başlayan, makalelerin video ortamına aktarıldığı ve görsel olarak açıklandığı dünyanın ilk hakemli video veri tabanı JoVE (Journal of Visualized Experiments)’nin öğrenci eğitimine destek vermek amacıyla hazırlanan tüm Science Education koleksiyonları üniversitemiz IP aralıkları üzerinden deneme erişimine açılmıştır. 

Detaylı Bilgi için tıklayınız.

JOVE Science Education hakkında bilgi için tıklayınız.

 

Elsevier Ders Kitapları               27.05.2020

Elsevier ders kitaplarına(textbooks) ScienceDirect platformu üzerinden ücretsiz erişim sağlanabilmektedir.

Linkteki: https://www.elsevier.com/solutions/sciencedirect/content/book-title-lists?sf231962702=1 "Textbooks" sekmesinden xls formatında kitap listesine de erişebilirsiniz.