Çerez Örnek
canlı destek

İntihal Önlemeye Yardımcı Programlar

 

iThenticate intihal Programı

Erişim Adresi: http://www.ithenticate.com/

iThenticate sadece akademik çalışmalardaki intihalleri tespit etmek amacıyla TÜBiTAK ULAKBiM tarafından üniversitemiz erişimine açılmıştır. Sistem; tez, ödev vb. çalışmalar için kullanılmamalıdır.

Önemli: iThenticate Firması ile Ulakbim arasında imzalanan sözleşme gereği  kullanıcı hesabı açılabilmesi için asgari Doktora derecesine sahibi olunması gerekmektedir. 

Programı kullanmak isteyen Akademisyenlerimizin erişim tanımlamaları için;  ahmet.balci@ege.edu.tr adresine "ünvan, bölüm, ad, soyad, telefon ve ege uzantılı elektronik posta adresi" bildirmeleri gerekmektedir. 

iThenticate Hızlı Başlangıç Kılavuzu  

iThenticate Kullanım Kılavuzu  

 

Turnitin

Erişim Adresi: http://turnitin.com/tr/

Yükseköğretim Kurulu’nun belirlediği Lisansüstü Eğitim-Öğretim Program Açılması ve Yürütülmesine Dair ilkelerin D1 maddesi uyarınca, Tez Savunma Sınavından Önce Tez Orijinallik Raporunun enstitüye ve savunma jüri üyelerine iletilmesi gerekmektedir.

Tez Orijinallik Raporu, öğrencinin danışmanı tarafından alınacaktır.

Tez çalışmasını tamamlayan öğrencilerimizin konu ile ilgili olarak Danışmanlarıyla iletişim kurması gerekmektedir.

Öğretmen / Danışman Kılavuzu için Tıklayınız

Ödev eklerken dikkat edilmesi gerekenler

 

İntihal.net

Erişim Adresi: https://intihal.net

Akademik İntihal (www.intihal.net), akademik çalışmalardaki benzerlik oranını tespit etmek için Türkiye’de üretilmiş yerli bir programdır. Birçok intihal tipini tespit etmek için özelleşmiş, internet tabanlı bir benzerlik tespit ve raporlama yazılımıdır. 

Detaylı Bilgi İçin Tıklayınız.

Kullanım Klavuzu İçin Tıklayınız.


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ