Çerez Örnek
canlı destek

MicroMedex

Micromedex 1974 yılında Amerikan Zehir Danışma Merkezi tarafından kurulmuş olup bugün Truven Health Analytics tarafından sunulmakta olan “ilaç, zehir, hastalık, teşhis ve tedavi konularında kanıta dayalı ve kapsamlı veri kaynaklarını içeren bilgi bankalarından oluşmaktadır.”

Hekim, eczacı, hemşire gibi tüm sağlık danışmanlarının bilgi kaynağı niteliğinde ve yine acil servis, yoğun bakım, yeni doğan, pediatri, kadın doğum, ortopedi ve onkoloji gibi tüm bilim dallarının spesifik ve ortak alanlarından yararlanacağı veri tabanı ile donatılmıştır.

Sağlık danışmanlığı hizmeti, reçeteleme, hasta başında hizmet, farmasötik bakım yardımcılığının yanısıra, kanıta dayalı, yeniden gözden geçirilmiş, güncel ve doğru bilgiler ile bilimsel çalışmalara referans teşkil edecek uluslararası kabul gören bir bilgi kaynağı niteliğindedir.

Micromedex yazılım konusunda kullanıcı dostu yapısıyla en sık kullanılan arama motoru olan Google mantığı ile çalışmaktadır. Veri bankaları program arkasında çalışmakta, yapılan tüm arama sonuçları gerekli bilgi bankaları ile eşleştirilerek yanıtlar kategorilendirilmiş olarak kullanıcıya sunulmaktadır. 

 

ilgili Kütüphaneci: Leman KOZAKÇI

leman.kozakci@ege.edu.tr

Dahili:2125 / 168


Ege Üniversitesi

EGE ÜNİVERSİTESİ